Rabia Naz’ın Şüpheli Ölümü Araştırılsın Diye Verilen Önerge AKP-MHP Oylarıyla Reddedildi!

0
1326

Halkların Demokratik Partisi (HDP) grubunun Meclis Genel Kurulu’nda Rabia Naz’ın şüpheli ölümünün araştırılması için verdiği araştırma önergesinin AKP ve MHP oylarıyla reddedildiği açıklandı.
Önergenin reddedildiğini sosyal medya hesabından duyuran HDP Grup Başkanvekili Fatma Kurtalan, “Rabia Naz’ın ölümü bir kazaysa da ortaya çıksın, bir cinayetse de ortaya çıksın, sorumlular korunmasın.” açıklamasını yaptı.

HDP Ankara Milletvekili Filiz Kerestecioğlu imzasıyla verilen önergede, Rabia Naz’ın şüpheli ölümü ve diğer çocuk ölümleriyle ilgili soruşturma aşamasındaki usulsüzlüklere ve cezasızlığa karşı alınması gereken önlemlerin belirlenmesi için bir araştırma komisyonu kurulması önerilmişti.

Ne Olmuştu?

13 Nisan 2018’de, Giresun’un Eynesil ilçesinde evinin önünde yaralı bulunup kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan’ın ölümünün “intihar” ya da “yüksek yerden düşme” olduğu iddia edilmiş, Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan ise kızına araba çarptığını ve AKP Giresun Milletvekili Nurettin Canikli’nin devreye girmesiyle olayın üstünün kapatıldığını iddia etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.