Referandum Manzaraları

0
1605

Erdoğan Anayasa değişikliği teklifini onayladı ve hemen meydanlara inerek 40 ilde yapacağı mitinglerden ilkini gerçekleştirdi. Meydana bir grup yandaş doldurulmuştu. Erdoğan, “Askerimi polisimi öldüreni idam ederim” diyerek kendisini alkışlattı. Medya onu ve Binalisini veriyor.

Hatırlanacaktır, Erdoğan ilk seçimleri “Öcalan’ı niye asmadınız?” söylemiyle almıştı. Bakalım idam cezası edebiyatı bir kez daha sökecek mi?

Bu arada AKP işten atmalara devam ediyor. İşten atılanlarla dayanışma yapan öğrenciler ve akademisyenler saldırılara uğruyor.

cebeci kampı 1
Cebeci Kampüsü

 

polis cebeci
SBF eski dekanı Yalçın Karatepe atılan akademisyenlere sahip çıktığı için polis tarafından alınanlar arasında

Erdoğan güç gösterisi yapmak için 81 ilde 80 bin polisi, jandarmayı ve sahil güvenliği seferber edip referandum operasyonu yaptırdı. Operasyonun adına “Güven Huzur Türkiye -3” adını vermişler. Mesaj şu: Sakın “Hayır” demeyin, çünkü biz güçlüyüz, ezeriz!”.

Erdoğan Suriye cephesinden zafer haberleri imal etmeye çalışırken Rusya 9 Şubat sabahı Tayyip Erdoğan Silahlı Kuvvetleri’nden (TSK) askerleri vurdu. Rusya olay hakkında birbiriyle çelişen açıklamalar yaptı. Sonunda tarafların “Koordinasyon hatası olmuş” diye işi tatlıya bağladıkları bildirildi. El Bab’dan asker ölümü haberleri gelmeye devam ediyor.

Erdoğan medyayı sadece “evet” cephesini duyurmakla görevlendirdi. HDP liderleri zaten içerideler.

MHP lideri Bahçeli Erdoğan’ın cebinde. Bahçeli’ye muhalif Akşener Çanakkale’de bir otelde bin kişiyle bir toplantı yaptı. Otelin elektriklerini kestiler. Sırf #Hayır, diyeceğini açıkladı diye İrfan Değirmencioğlu’nu da Kanal D’den attılar.

Muhelefetin sesinin duyulmasının engellendiği bir referandum sürecindeyiz. Oyları da kendileri sayacak oldukları halde kaybedecek ve hepten rezil olacak görünüyorlar.

Birleşmeli, cephemizi ve #Hayır cephesini kuvvetlendirmeliyiz.

ODAK DERGİSİ

12/02/2017

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.