Saray Medyası Ne Yapacağını Şaşırdı

0
1441

AKP 31 Mart yerel seçimlerinden aldığı hezimet sonrası düştüğü durumu kabullenemez halde, günlerdir seçim sonuçlarına yapmadıkları itiraz kalmadı.

Devletin tüm olanakları ve gerçekleştirdikleri tonla haksızlığa rağmen yenilgiye uğrayan AKP’nin seçimleri itibarsızlaştırma çabalarına karşı Saray Medyası da ne yapacağını şaşırmış halde.

Sabah Gazetesi’nde Nazif Karaman yaptığı haberde CHP’nin sandık müşahitlerinin Türk Silahlı Kuvvetleri üyesi ve CHP’li belediye personellerinden seçildiği; üstelik çok sayıda “sabıkalı” ismin de bulunduğu belirtiliyor.

Karaman’ın haberinde “sabıkalı” olarak geçen kişi, İstanbul’da müşahitlik yapmış ve daha önce sosyal medya paylaşımları yüzünden hakkında 25. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılamanın devam ettiği H.Ç. Aslında yargılamanın devam ettiği haberde de geçmesine rağmen kişi algı yaratmak amacıyla “sabıkalı” gösteriliyor. OHAL sürecinden sonra sosyal medya paylaşımları gerekçe gösterilerek ifade özgürlükleri kısıtlanan on binlerce kişi hakkında dünyanın dahi “demokrasi ayıbı” olarak gösterdiği soruşturmalar ise malum…

AKP yaşadığı şoku elindeki güçle atlatmaya, toplumu manipüle etmeye çalışıyor. “Alo Fatih” türevi Saray Medyası ile ne yapacağını iyice şaşırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.