TOKİ okul ve park alanlarını satışa çıkardı

0
76

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na bağlı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), arasında park ve okul alanları ile ağaçlandırılması gereken alanlar da yer aldığı arazileri satışa çıkardı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre,
İstanbul, Ankara ve İzmir’in de aralarında bulunduğu 50 ildeki 575 arsayı açık artırmayla satışa çıkarılan arsalar yüzde 25 peşinat, 48 ay vadeyle satılacak. Bu satıştan en az 6 milyar 118 milyon lira gelir elde edilmesi planlanıyor. Ayrıca satışa çıkarılan 575 arsanın toplam büyüklüğü ise 13 milyon 884 bin 920 metrekareyi buluyor.

Satışa çıkarılan 575 arsa, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Batman, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bolu, Bursa, Burdur, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Isparta, İstanbul, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Manisa, Mardin, Mersin, Muğla, Niğde, Ordu, Sakarya, Samsun, Siirt, Sivas, Şırnak, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Van, Yozgat ve Zonguldak şehirlerinde yer alıyor.

Satışa sunulan arsalar arasında Ankara’da konut, plansız ve sosyal kültürel tesis alanları, Antalya’da konut ile ticaret alanları, İzmir’de sanayi ve depolama, günübirlik turizm tesis ve konut alanları, İstanbul’da ise konut, konut dışı kentsel çalışma alanları da bulunuyor. Arazilerin satışları 4-6 Nisan’da yapılacak.

Birçok kentte okul, dini tesis ve park alanı olarak belirlenen arazilerin da satışa çıkarıldığı görüldü. Satışa çıkarılan park, okul ve arkeolojik alanlar şu şekilde:

• İstanbul Beylikdüzü’nde park ve konut alanı
• İstanbul Kartal’da yol ve konut alanı
• Kocaeli Kartepe’de yol ve park alanı
• Tekirdağ Marmaraereğlisi’nde konut, ortaokul, yol ve otopark alanı
• İzmir Torbalı’da konut, yol ve park alanı
• Erzurum Olur’da ağaçlandırılacak alan ve dini tesis alanı
• Muğla Menteşe’de ağaçlandırılacak alan
• Konya Selçuklu’da arkeolojik sit alanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.