Türkiye burjuvazisinden “mütevazi” görüşler! Dilek Sabancı: “Bir insanın 50 milyon doları, bir evi ve bir arabası olsa rahat rahat yaşar”

0
238

Sakıp Sabancı’nın kızı Dilek Sabancı, Radyo Sputnik’te yayınlanan programda, “bir insanın milyar dolarlara ihtiyacı yok, milyon dolarlarla da rahatça yaşayabilir” ifadelerinde bulundu.

“Meliha Okur’la Anlat Bana” programına konuk olan Sabancı, “mütevazi” görüşleriyle dikkat çekti.

Meliha Okur’un, “Bir insan için ne kadar para gerekli?” sorusunu yanıtlayan Sabancı, şunları söyledi:

“İnsanın iyi bir evi olması, arabası olması, rahat yaşayabileceği bir parası olması ama bu para bana göre milyar dolarlar değil. Milyon dolarlar da yetebilir veya bazı insanlara 1-2 milyon dolar da yetebilir. Onun dışında istediği zaman seyahat edebilecek. 50 milyon ile 100 milyon dolarınız olsa rahat rahat yaşarsınız ama bence de 50-100 milyon dolara değil de daha düşük rakamlarla daha çok mutlu olabilmek daha büyük başarı. İyi bir işiniz olsun, eviniz olsun, arabanız olsun, hastalandığınızda hastaneye gidecek paranız olsun, denize merakınız varsa tekneniz olsun, başka insan ne ister ki? Steve Jobs hayatı boyunca para kazandığını ama dostlarıyla, sevdikleriyle paylaşamadığını ve paranın kanseri yenemediğini söylüyor. Bugünkü aklım olsa çevreme daha çok önem veririm diyor, bu çok büyük bir laf.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.