Türkiye’den Hollanda’ya gönderilen 1 ton kokain ele geçirildi

0
86

Türkiye’den otomobil lastiği yüklü bir konteynerde Hollanda’ya gönderilen 1 ton kokain ele geçirildi.

Rotterdam limanında ele geçirilen kokainin piyasa değeri yaklaşık 84,5 milyon euro olduğu açıklandı.

BBC Türkçe’den Yusuf Özkan’ın haberine göre, savcılıktan konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada, 16 Mayıs Salı günü Rotterdam limanında özel eğitimli narkotik köpekleri tarafından yapılan kontroller sırasında, Türkiye’den gönderilen bir konteynerin dikkat çektiği, konteynerde yapılan aramada, otomobil lastikleri arasına gizlenmiş 23 balya ve 19 spor çanta içerisinde bin 124 kilo kokain bulunduğu bilgisi paylaşıldı.

Savcılığa göre, ele geçirilen uyuşturucular, ‘değiştirme partisi’ adı verilen yöntemle, alıcılar tarafından limanda, daha önce yüklendikleri konteynerden alınarak, kontrol edilmeyen bir başka konteynere taşındı.

Kokainin yüklendiği konteynerin Türkiye’den, Rotterdam yakınlarındaki Hellevoetsluis kasabasında bulunan bir şirkete gönderildiği belirlendi.

Savcılık, son günlerde çok sayıda kişinin uyuşturucu kaçakçılığı şüphesiyle gözaltına alındığını açıkladı. Gözaltına alınan kişilerin bu olayla bağlantısı olup olmadığını araştırılıyor. Ele geçirilen uyuşturucunun Özel Yardım Timi tarafından imha edildiği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.