Yeni Kanun Teklifi Meclise Sunuldu: Bakanlar ve Ailelerinin Sağlık Hizmetleri Vatandaşın Sırtından

0
833

AKP tarafından Meclis’e yeni bir torba yasa teklifi getirildi. Teklifte göçmenlerle ilgili maddelerin arasına, “Bakanlar ve ailelerine ücretsiz sağlık hizmeti” maddesi de sıkıştırıldı.

Yasa meclisten geçerse, bakanlar, bakanların eşleri, çocukları, anne ve babaları sağlık hizmetlerine ömürleri boyunca para ödemeyecek. Tüm sağlık giderleri Cumhurbaşkanlığı bütçesinden karşılanacak. Yani fatura milletin cebinden ödenecek.

Sözcü’de yer alan habere göre, AKP milletvekilleri TBMM’ye 95 maddelik yeni bir torba kanun teklifi sundu. İçişleri, Jandarma, Sahil Güvenlik ve göçmenlerle ilgili yasalarda bir dizi değişiklik öngören teklifteki maddelerin arasına, “Bakanlar ve ailelerine ücretsiz sağlık hizmeti” maddesi de sıkıştırıldı.

Teklifin 47’nci maddesine göre; Cumhurbaşkanı yardımcıları ve bakanlar, bu görevlerde bulunmuş olanlar ile bunların eşleri, anne ve babaları, bakmakla yükümlü oldukları çocuklarının ve ölenlerden SGK ile ilişiği bulunmayan dul ve yetimlerinin sağlık giderleri ömür boyu TBMM üyelerinin tabi oldukları esaslar çerçevesinde Cumhurbaşkanlığı bütçesinden ödenecek.

Ayrıca bu kişilerin, hiçbir kamu görevlisi ve sigortalının yararlanamadığı ücretsiz 12 adet implant dahil 5 yıldızlı sağlık harcamaları ücretsiz karşılanacak.

Şu anki kabinede yeni sağlık sisteminden yararlanacaklar içinden dikkat çeken isim ise, hali hazırda 9 hastanesi bulunan, Medipol Hastaneleri’nin kurucusu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca oldu. 9 hastane sahibi Koca ve ailesinin tüm sağlık harcamaları da hayatları boyunca Cumhurbaşkanlığı bütçesinden ödenecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.