Yenidoğan’da Baz İstasyonlarına Karşı Yürüyüş

0
1623

09-08-2013 / Radyasyonun insanlar üzerindeki etkisinin olmadığını ve her yerde baz istasyonlarının rahatça kurulabileceğini söyleyen bir ülkede yaşıyoruz. Sermaye kendi imkânlarını kullanarak halkın sağlığını hiçe sayıyor. Mahalle aralarında sayısız baz istasyonu kurarak kendi varlıklarına güç katıyor.

baz-istasyonu-icin-seytanca-formul-31072011140542Yenidoğan Mevlana Mahallesi’nde aynı yerde dört ayrı noktaya baz istasyonları kurulmuştur. Para karşılığında kandırılarak evlerinin çatılarına halkın tepkisi olmasın diye baca şeklinde baz istasyonları inşa edilmiştir. Bu baz istasyonlarının bir tanesi ise belediye tarafından çocuklara hizmet veren Ahmet Yesevi Kültür ve Bilgi Merkezi’nin çatısındadır. Radyasyon bu şekilde en çok bebekleri, çocukları ve yaşlıları etkilemektedir. Mahallede ayrıca kanser hastası olup kemoterapi tedavisi gören birçok hasta vardır.
Bizler Mevlana Mahallesi halkı olarak 21 Temmuz Pazar günü saat 22.00’de Mevlana Mahallesi Muhtarlığı önünden toplanarak baz istasyonlarının kurulduğu evlere doğru yürüyüş yaptık. “Baz İstasyonlarına Hayır! Yenidoğan Halkı” imzalı pankart açıldıktan sonra, “Sağlıklı bir yaşam istiyoruz”, “Baz yapma boşuna yıkarız başına”, “Baz istasyonları istemiyoruz”, “Kurtuluş yok tek başına ya hep beraber ya hiç birimiz”, “Kanserli bir yaşam istemiyoruz” sloganları atarak baz istasyonlarının kurulduğu evin ve bilgi merkezinin önüne gelindi. Burada baz istasyonlarının ne kadar zararlı olduğu insanlara anlatıldı.
Bizler Mevlana Mahallesi halkı olarak mahallemizde halkımızın sağlığını bozacak hiçbir projeyi onaylamıyoruz. Baz istasyonlarını mahallemizde görmek istemiyoruz.

Yenidoğan Mahallesi’nden Direnişçiler

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.