70’li yıllarda halka saldırılar düzenleyen Akıncılar, yeniden örgütlenme kararı aldı: Düzenlenen toplantıya AKP ve HÜDA-PAR’lı isimler katıldı

0
154

1975 yılında kurulan ve daha sonra halka karşı çok sayıda saldırı düzenleyen Akıncılar, düzenledikleri toplantı ile “yeniden örgütlenme” kararı aldıklarını açıkladılar. İstanbul’da Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Genel Merkezi’nde düzenlenen toplantıya AKP ve HÜDA-PAR’lı isimler katıldı.

Toplantıda Akıncılar Hareketi’nin “manifestosunu” İcra Kurulu Başkanı Mehmet Şahin açıkladı. Şahin, “Yarım asır sonra Akıncı kimliği ve Akıncı duruşunu yeniden ortaya koymak adına başlattığımız bu yürüyüş, bu dava uğruna geçmişte bedel ödemiş ve bedel ödemeye her zaman hazır olan bizler açısından büyük bir anlam ifade etmektedir” dedi.

Açıklamasında, “Doğu bloğunu temsil eden Sovyetlerin dağılmasıyla tek başlı kalan emperyalizm yeni düşman olarak Müslümanları ve İslam’ı seçmiştir. Bilmektedirler ki sömürü ve zulme dayalı düzenlerini alt üst edecek yegâne güç İslam ve Müslümanlardır. Halkının çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu Türkiye gibi ülkelerde inananların dirençlerini kırmak adına, çeşitli projeler üretilmekte, içi boşaltılmış kimliksiz, kişiliksiz ve dahi emperyalizmin en güçlü silahı olan kapitalist yaşam tarzıyla kuşatılmış, yeni bir Müslüman tipi oluşturmaya ve yine genç nesillerimizi,  aile yapımızı hedef alan fuhuş, alkol, uyuşturucu, kumar gibi illetlerin girdabında Müslüman kimliğini yok etmeye çalışmaktadırlar. İşte bu sebeple günümüz koşullarına uygun strateji ve metot çerçevesinde Akıncılar Hareketi’ne dünden daha çok ihtiyaç vardır” ifadelerini kullanan Şahin şöyle devam etti:

“Amacımız; bu birliktelikten doğan gücü toplumun tüm katmanlarına yaymaktır. Bu maksatla açık, anlaşılır, ayrılıktan değil ortak yanlarımızdan beslenen Kur’an ve sünnet çerçevesinde hareket etmektir. Hiçbir cemaat ve grup ayrımı yapmaksızın, farklı düşünceden insanların yaşam tarzlarına saygılı, fakat kendi inancından taviz vermeden, Müslüman kimliğini koruyan, zalime karşı mazlumdan yana sivil bir inisiyatif hareketi oluşturmaktır. Bizler, anın gereğini yerine getirmek üzere yola çıkmış Müslümanlar olarak yüce dinimiz İslam’ın izzet ve şerefini koruma yolunda kendi bedenlerini feda eden aziz şehitlerimize olan borcumuzu ancak bu şekilde ödeyebiliriz. Akıncılar hareketi ırk, renk, dil, mezhep, meşrep, grup farkı gözetmeksizin, kardeşlik bilinciyle yaşlısı, genci, kadını ve erkeğiyle batılın karanlığına karşı hakkın yanında yer alan, bir sivil inisiyatif hareketi olarak yeniden doğacaktır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.