AKP PANKARTI ASMAYAN MUHTARA YIKIM ŞOKU!

0
1638

indir (2)

Samsun Liman Mahallesi’nin 6 ay önce yapılan muhtarlık bürosu, mahalle muhtarı Ünzile Şahin’in AKP’nin seçim pankartlarının evine asılmasına izin vermemesi nedeniyle yıkıldı. Seçim sonuçlarının ardından saldıganlıkta sınır tanımayan AKP, işi “Pankart asmayanın evini başına yıkarım!”a kadar götürdü.

sendika7.org sitesinin haberine göre;

29 Ekim’de Samsun’un İlkadım ilçesindeki Liman Mahallesi’nde gerçekleştirilen AKP mitingine Eski Gençlik ve Spor Bakanı Çağatay Kılıç, AKP milletvekili adayları ve belediye başkanları katılmış, mahalle mitingi öncesinde, Liman Mahallesi muhtarı Ünzile Şahin’in evine AKP pankartı asılmak istenmişti. Şahin, pankart asma konusunda izin alınmadığını belirterek evine pankart asılmasına karşı çıktı. Ayrıca Şahin’in evinin karşısında bulunan Necatibey İlköğretim Okulu’na da asılan pankartlar CHP’lilerin itirazı sonucu indirilmişti.

Dün AKP’li İlkadım Belediyesi zabıtaları Liman Mahallesi muhtarlık bürosuna gelerek muhtarlığı yıktı. Sabah saatlerinde muhtarlık bürosunun bulunduğu Öğretmenler Parkı’na gelen zabıta ekipleri hiçbir tebligatta bulunmadan büroyu yıkacaklarını söyledi. O sırada dışarıda olan mahalle muhtarı Ünzile Şahin ise haberi alır almaz muhtarlığa gitti. Muhtarlığa gittiğinde eşyalarının tamamının dışarı çıkarıldığını gören Şahin, hiçbir tebligatta bulunulmadan yapılan bu duruma itiraz etti.

Şahin’e desteğe gelen CHP’li milletvekilleri Kemal Zeyrek ve Hayati Tekin, İlkadım Belediyesi Başkanı Erdoğan Tok’u arayarak durumu sordu. Tok, CHP Milletvekili Hayati Tekin ile yaptığı görüşmede 29 Ekim’de yapılan mitinge gönderme yaparak Şahin’in evine pankart astırmadığını ve bu yüzden belediye tarafından 6 ay önce tahsis edilen muhtarlık bürosunun yıkılacağını söyledi.

Muhtarlık binasının yıkılmasının ardından Öğretmenler Parkı’nda toplanan mahalleli de duruma tepki gösterdi.

Liman Mahallesi muhtarı Ünzile Şahin 29 Ekim’de evinin önünde yer alan alanda mahalle mitingi yapıldığını belirterek “Normalde miting alanı iki sokak aşağıda ancak özellikle buradaki dar sokakta mitingi gerçekleştirdiler” dedi. Mitinge katılması doğrultusunda çeşitli baskıların yapıldığını da söyleyen Şahin, “Evime pankart asmak istediler ancak ben pankartın bağımsız kişiliğimden kaynaklı asılmasını istemedim” dedi. Ayrıca Şahin, “Evimin karşısındaki Necatibey İlköğretim Okulu’na da asılan AKP pankartlarına itiraz ettik. Çünkü bir siyasal partinin pankartları kamu kuruluşuna asılamazdı” diye konuştu.

Mahallelinin duruma tepki gösterdiğini ve parka gelerek destek açıklamalarında bulunduğunu belirten Şahin, suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyerek “Şimdi muhtarlığı başka bir yere taşıdık. Burada hizmetimize devam edeceğiz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.