AKP’den milletvekili olan Kenan Sofuoğlu, 4 yıl boyunca kürsüye biri ant içmek üzere iki kere çıktı, hiçbir soru önergesi hazırlamadı

0
412

2018 yılında AKP’den Sakarya Milletvekili seçilen Kenan Sofuoğlu, Meclis’te biri ant içmek üzere iki kere kürsüye çıktığı belirtildi. Ayrıca Sofuoğlu şimdiye kadar hiçbir soru önergesi de sunmadı.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine göre, Meclis’te ilk günlerinde “sporun sorunları için mücadele edeceğini” belirten Kenan Sofuoğlu, bu alanda hiçbir teklif, soru önergesi ve Meclis çalışmasına imza atmadı. 4 yıl içinde kürsüye de sadece iki defa çıktı, birinde ant içti diğerinde Spor Bakanlığı bütçesi üzerinde konuştu.

Sofuoğlu, TBMM’de 4 yılı geride bırakırken ‘kayıp vekil’ profili çizdi. Meclis’e 25 milyon lira değerindeki Lamborghini Aventador spor arabasıyla gitti. Bindiği araba için “Alın teriyle aldım, 15 defa ameliyat oldum” dedi.

Üyesi olduğu TBMM Milli Eğitim, Spor Komisyonu’nun ilk toplantısında, “Sporcunun yaşadığı sıkıntıları yaşamış biri olarak bu sıkıntıları dile getirmek ve buradan güzel kanunlar çıkmasına vesile olmak için çalışıp, elimden geleni yapacağım” dedi. Ancak hiçbir çalışma yapmadı. İngilizce olarak bastırdığı kartvizitte kendini ‘Senatör’ olarak tanıtan Sofuoğlu, Meclis’teki makam odasında masanın üzerine ayaklarına uzatıp danışman ve çalışma arkadaşlarını “Emireri” ilan eden bir fotoğraf da paylaştı. Daha sonra “Hata ettim” diyerek sosyal medyadaki fotoğrafını silmişti. 

Attachment.png

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.