AKP’li Başkan, İttifak Adayını “Hırsız bizim hırsızımız.” Diyerek Savundu!

0
1119

AKP Mersin Çamlıyayla İlçe Başkanı Mehmet Ali Yetiş, Cumhur İttifakı’nın MHP’li adayına “Hırsız bizim hırsızımız.” diyerek sahip çıktı.

Cumhur İttifakı’nın seçim çalışması kapsamında Mersin’in Çamlıyayla İlçesinde konuşan AKP’li ilçe Başkanı Yetiş, ittifak kapsamında aday gösterilen MHP’li İsmail Tepebağlı’yı savunmaya çalışırken şaşırtıcı ifadeler kullandı.

Ali Yetiş, tüm şaibelere rağmen MHP’li Tepebağlı’nın seçimleri kazanması gerektiğini söyledi. Belediye başkan adayları hakkında çeşitli iddiaların gündeme geldiğini belirten Yetiş, “Mevcut başkanımıza ‘hırsız’ diyen de, ‘yanlış yapıyor’ diyen de oldu. Ben de diyorum ki; vatan hainlerinin yanında yer almaktansa hırsız bizim hırsızımız arkadaşlar, biz yanında yer alırız. Yarın bunun bedelini çok ağır öderiz. Yarın burayı Allah korusun kaybetme durumunda biz bunun hesabını veremeyiz.” dedi.

Tepkinin Ardından Özür Diledi

Yetiş sözlerinin tepki çekmesi üzerine sosyal medya hesabı üzerinden bir mesaj yayınlayarak, MHP’lilerden özür diledi.

Kullandığı ifadelerin bilerek çarpıtıldığını öne süren Yetiş, “Bir takım kişiler, toplantıda konuşulan bazı meseleleri ya anlayamadığı için ya da bilinçli olarak çarpıtarak, konuşmadan bazı kısımları makaslayarak, ittifak adayımıza bizim ifade etmek istemediğimiz yakıştırmaları yaftalamıştır. İttifak ortağımız MHP’ye gönül veren kardeşlerimizde ve belediye başkanımızda bir kırgınlık oluştuysa özür dilemekten de geri durmayız.” dedi.

*Kaynak: Birgün Gazetesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.