AKP’li Kadın Milletvekili’nden Taciz İle İlgili Skandal Açıklama: “Telaşın Verdiği Yanlış Bir Hareket”

0
2850

AKP milletvekili Özlem Zengin, Merve Demirel’in gözaltına alındığı esnada polisin cinsel saldırısına maruz kalmasına ilişkin, tacizci polisi haklı çıkarmaya çalışarak “Bir telaş içerisinde, bir kişiyi arabaya yerleştirmeyle alakalı telaşın verdiği yanlış bir hareket” şeklinde şaşırtan açıklamalarda bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Grup Başkanvekili Fatma Kurtulan, yaşanan tacizle ilgili “Ankara’nın göbeğinde bir polis bir genç kadını gözaltına alırken cinsel saldırıda bulunuyor. Günlerdir kamuoyuna yansıyan fotoğraflarda da açık ve net bir şekilde cinsel saldırı maalesef görülüyor. Günlerdir kamuoyu bu iğrenç olaya tepki gösterirken, bahsi geçen polisle ilgili hareke geçilmesini beklerken, Ankara Emniyet Müdürlüğü ‘Babası FETÖ’cü’ diye açıklama yapıyor. ‘Özrü kabahatinden büyük’ dedikleri bu olsa gerek. Hukukun işlediği bir ülke olsaydık öncelikle o polis, sonra da bu açıklamayı yapan emniyet müdürü görevden alınırdı. Tam da iktidarın kolluğuna yakışır bir açıklama” dedi.

Bu konuşma üzerine söz alan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, tacizci polisi aklamaya çalışarak “Bir telaş içerisinde, bir kişiyi arabaya yerleştirmeyle alakalı telaşın verdiği yanlış bir hareket. Bu da yanlış, olmamalıydı” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Zengin, görüntülerle ilgili Emniyeti tahrik eden bir üslubun kullanıldığını belirtti. 

Polisin tacizine uğrayan Merve Demirel, bugün yaptığı basın açıklamasından sonra HDP ve CHP’li milletvekilleriyle birlikte tacizci polis hakkında suç duyurusunda bulundu. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.