AKP’ye yakınlığıyla bilinen Nihal Bengisu Karaca: Ben bu seçimde 6’lı Masa kimi aday gösterirse o kişiyi destekliyorum

0
1163

Erdoğan’a ve AKP’ye yakınlığıyla bilinen Habertürk yazarı Nihal Bengisu Karaca, sosyal medya hesabından, 6’lı Masa’nın adayını destekleyeceğini açıkladı.

Karaca gazeteci Cüneyt Özdemir’in kendisiyle ilgili Twitter’dan yaptığı “Nihal Bengüsü Karaca’nın son zamanlarda çaktırmadan veya açıktan nasıl olup da bu kadar Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini anlamaya çalışıyorum” paylaşımı üzerine şöyle yazdı:

“Bengüsü değil Bengisu. Konuşmayı dinleseydiniz altılı masanın önemine dikkat çektiğimi görürdünüz. Haa ama altılı masa demek Kılıçdaroğlu demektir diyorsanız bakın bu anlamlı olur”

Karaca daha sonra bir kullanıcının, “Nihal hanım etrafta sizin Kılıçdaroğlu’nu desteklediğiniz algısı var, doğrudur yanlıştır bilemem ama yersiz ve haksız bir algı değil bu” yorumu üzerine ise şu açıklamayı yaptı: 

“Ben bu seçimde 6’lı masa kimi aday gösterirse o kişiyi destekliyorum. Aydın mesuliyeti gereği de bunu şimdiden ilan ediyorum. Bekir Ağırdır’ın bilimsel teşhisi “6’lı masanın adayı kazanır” şeklinde. Ben de o kanaatteyim. Adaylar arası hizipçilik yapmak, kavga çıkartmak yanlış”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.