Ankara Üniversitesi’nde Ülkücüler, Yine Solculara Saldırdı

0
1842

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde (DTCF) ülkücüler Orta Bahçe’de bulunan solcu öğrencilere saldırdı.

Saldırıda bir öğrenci yüzünden yaralanırken bir kadın öğrenciyi ise tecavüzle tehdit ettiler. 

BirGün’de yer alan habere göre, saldırganlar, yemekhanede “Sanat merkezi” bildirisi dağıtan bir kadın öğrenciye “Biz otur dediğimizde oturacaksınız. Bunu burada dağıtamazsınız” diyerek saldırdı.

Bildiri dağıtmasını engellenen kadın öğrenci, yemekhaneden ayrılmak zorunda kaldı. Kadın öğrenciyi yemekhane çıkışında da takip eden saldırganlar, küfrederek tecavüz tehdidinde bulundu.

Saldırganlar, daha sonra sol görüşlü öğrencilerin oturduğu Orta Bahçe’ye girmeye çalıştı. Bu sırada yaşanan arbede sırasında ülkücüler bir öğrenciyi yüzünden yaraladı.

Saldırıya uğrayan öğrenci şunları söyledi: “Biz istiyoruz ki herkes istediği şekilde düşünebilsin. Diyorlar ki ‘Bizim dışımızda kimse farklı düşünceye sahip olamaz.’ Diyorlar ki ‘Biz milliyetçi olmayan bütün öğrencilere terörist diyerek saldırabiliriz. İki sevgili el ele yürüyorsa saldırırız, Kürtçe konuşana saldırırız, Alevilere saldırırız, Ermenilere saldırırız.”

Olayların ardından çevik kuvvet okula girdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.