Anneler Günü ve Ramazan Bayramında huzurevlerine ziyaretçi alınmayacak

0
696

Yaklaşan Anneler Günü ve Ramazan Bayramı’nda yaşlı insanların kalmakta olduğu huzurevlerinde yakınlarını ziyaret etmek isteyen kişilerin koronavirüs salgını nedeniyle buralara alınmayacağı belirtildi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaptığı açıklamada, koronavirüs salgını nedeniyle huzurevlerine ziyaretçi kabul edilmeyeceğini, çiçek veya hediye gönderilmemesini istediklerini belirtti.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

“Kuruluşlarımıza ziyaret yasağı bulunmakta ve personelimizin giriş çıkışları da gerekli sağlık taramaları yapılarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle, 10 Mayıs Pazar günü kutlanacak Anneler Günü ve 23-24-25 Mayıs’ta kutlanacak Ramazan Bayramı dolayısıyla huzurevleri ile engelli bakım merkezlerine yönelik ziyaret talepleri kabul edilmeyecektir.

Kuruluşlara virüs taşıma ihtimali nedeniyle her türlü ürün girişi bir risk teşkil etmektedir, bundan ötürü kuruluşlarımıza hediye ve çiçek de gönderilmemesi gerekmektedir.

Büyüklerimizin yakınlarının ve ailelerinin ve belirlenen kurallara gereken özeni göstereceğine inanıyor, milletimizin kuruluşlarımızda kalan yaşlılarımızı ve yakınlarını dijital ortamda görüntülü arayarak sürece destek vereceğini düşünüyoruz.

Bakan Zehra Zümrüt Selçuk’un da ifade ettiği üzere; ‘Huzurevlerimiz bu bayram, fiziki ziyaretlere kapalı; dijital ziyaretlere açık olacak…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.