Başak Demirtaş: “Selahattin’in durumu iyi değil.”

0
1181

Edirne F Tipi Hapishanesi’nde tutsak olan HDP eski Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş’ın sağlık durumunun iyi olmadığını söyledi.

K24’e açıklamalar yapan Başak Demirtaş, “2016 yılının dışında Selahattin’in sağlık durumunu hep iyi görüyordum. Ama son bir aydır çok da iyi olduğunu söyleyemem. Tabi bize karşı hep iyi görünmeye çalışıyor. Ama nihayetinde ben iyi olmadığını anlayabiliyorum.” ifadelerini kullandı.

Demirtaş’ın sağlığıyla ilgili bir tanı konulmadığını belirten Başak Demirtaş, şunları söyledi:

“Bizim kendi doktorlarımızla yaptığımız değerlendirmelerde bazı eksiklikler tespit ettik. Bu eksikliklerle ilgili ne yapıldı ve neler yapılmadı bununla ilgili bir rapor hazırlanıyor. Bunlar bittikten sonra belki daha sağlıklı bir değerlendirme yapabiliriz.”

“Türkiye’de yargı sistemi diye bir şey kalmadı. Bu sadece Selahattin ile ilgili bir durum değil. Bu hukuksuzluklar ve haksızlıklar artık çok aşikar yapılıyor. Bunlar eskiden bu kadar aleni bir şekilde yapılmıyordu. Selahattin’e karşı da yapılan bu haksızlıklar ve hukuksuzluklar, bu yasa tanımamazlıklar çok aleni bir şekilde yapılıyor.”

“Bunlar hiçbir zaman böyle kalmayacak. Bir gün hak yerini bulacak. Hukuk yerini bulacak. Buna olan inancımız tam, bunun umudunu taşıyorum.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.