Batman’da kayyumun ilk icraatı: HDP döneminde inşaatı durdurulan kaçak binaların yapımına devam ediliyor

0
1478

Geçtiğimiz günlerde AKP’nin kayyum atayarak gasp ettiği Batman Belediyesi’nin yeni yönetiminin, HDP döneminde demirsiz, çimentosuz, kolonsuz, çürük yapıldığı için durdurulan kaçak binaların üzerlerine asılan “bu bina kaçak yapıdır” afişlerini sökerek inşaatlarına izin verdiği ortaya çıktı.

HDP MYK üyesi ve Yerel Yönetimlerden Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Salim Kaplan, Twitter üzerinden, geçtiğimiz günlerde gasp edilen Batman Belediyesi’nin kayyumunun ilk icraatını paylaştı.

Atanan kayyum, HDP döneminde betonu, çimentosu, demiri eksik olduğu için durdurulan ve üzerine “bu bina kaçak yapıdır, satın almayınız” yazılan kaçak inşaatın üzerindeki bilgilendirme yazısını kaldırdı. Bunun ardından binaya yeniden iskele kurularak inşaatına devam edildiği görüldü.

Kaplan olayı sosyal medya hesabı üzerinden, “1)Batman’da demirsiz, çimentosuz, kolonsuz, çürük ve ruhsatsız bir şekilde inşa edilip tehlike saçan kaçak yapıların üzerine HDP yönetimi tarafından fotoğraftaki afişler asılmış ve yapımları durdurulmuştu. + 2)Batman belediyesine atanan kayyumun ilk icraati, bu yolsuzlukları yapan mütahitlerle anlaşıp afişleri kaldırmak oldu. Hırsız hırsızı gözünden tanırmış…” ifadeleri ile paylaştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.