Boş Oturarak 5 Bin TL Alınca Adalet İstedi

  0
  1440

  Sefer Bayın-1.jpg

  Tokat’ta bir önceki dönemde kendisine görev verilmediğini söyleyerek boş oturup aldığı maaşla gündeme gelen Belediye Başkan Yardımcısı Sefer Bayın’a, yeni dönemde de görev verilmeyince Bayın, adalet nerede diye isyan etti.
  Tokat Belediyesi’nde 10 yıldır Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Sefer Bayın, eski Belediye Başkanı Adnan Çiçek ile 2009 yılında bir park işinin kesin kabulü konusunda yaşadığı görüş ayrılılığı nedeniyle pasifleştirildiğini öne sürerek kendisine 3 yıldır görev verilmediği açıklamıştı. 2012 yılının Nisan ayında açıklamalarda bulunan Bayın, “3 yıldır bomboş oturuyorum, 4 bin 295 lira maaş alıyorum” diyerek büyük yankı uyandırmıştı. Eski Başkan Adnan Çiçek döneminde de kendisine görev verilmeyen Sefer Bayın duruma itiraz etmiş ve mahkemeye başvurmuştu.
  Sefer Bayın’a bu dönem de iş yok
  30 Mart yerel seçimlerinde mevcut Belediye Başkanı Adnan Çiçek partisi tarafından yeniden aday gösterilmeyince, AK Parti İl Başkanlığı görevini yürüten Eyüp Eroğlu partisi tarafından belediye başkan adayı olarak gösterildi. Belediye Başkanlığına seçilen Eyüp Eroğlu, çalışma ekibini belirledi. Göreve iki yeni belediye başkan yardımcısı getiren Eyüp Eroğlu, aynı zamanda mevcut üç belediye başkan yardımcısı ile de yola devam etti. Ancak dört belediye başkan yardımcısına çeşitli görevler verilirken, Sefer Bayın’a herhangi bir görev verilmedi.
  Hiçbir Şey Yapmadan Oturmak Kendisine de Doğru Gelmiyor
  Belediyedeki makamında görev bekleyen ve zamanını internete girerek geçiren Başkan Yardımcısı Bayın, yeni belediye yönetiminin göreve gelmesinin 37. günü olduğunu söyledi. Yine Başkan Yardımcısı olduğunu söyleyen Bayın, “Maaş da güzel, arayan soran yok. İş yapmadan tıkır tıkır maaşı, her ay peşin alıyoruz. Böyle adalet nerede var, bilmiyorum. Ama ben maaşımı hak ederek almak istiyorum. Ben evime ekmek götürüyorum. Çalışmayı da seven insanım. Ben bunu iki yıl önce yine açıkladım. Ama sayın başkan da tabi henüz bunu göremedik. Ben çalışmak istiyorum, üretmek istiyorum, ama onlar istifa etmemi bekliyorlar.” dedi.
  Maaşı 5 bin 193 lira oldu
  Belediye en yüksek maaş alanlardan birisinin kendisi olduğunu dile getiren Bayın, “İki yıl önce ‘4 bin 200 TL maaş alıyordum. Şu anda maaşım 5 Bin 193 TL.” dedi.
  Tokat Belediyesi konu ile ilgili olarak herhangi bir açıklama yapmadı.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.