CHP’de adaylık için sürpriz isimler konuşuluyor

0
128

14 Mayıs TBMM ve Cumhurbaşkanlığı seçimleri için çalışmalarını sürdüren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), çok sayıda tanınmış isimle milletvekili adaylığı için görüşme gerçekleştiriyor.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre, CHP yönetimi “sanatçı kontenjanı”ndan Candan Erçetin’i aday olarak göstermeyi tartışıyor. Erçetin’in yetkili isimlerle ön görüşme yaptığı ancak kesin karara varılmadığı iddia edildi.

Daha önce CHP’ye ‘Bir ıslık da sen çal’ şarkısı hazırlayan sanatçı Onur Akın’ın ise CHP Genel Merkezi’ne giderek milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunduğu açıklandı.

Katledilen Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin eşi Türkan Elçi’yi de adaylık için düşünen CHP’nin bu kapsamda Diyarbakır milletvekilliğini önerdiği ancak Elçi ile de görüşmelerin sürdüğü bildirildi. Türkan Elçi de görüşmelerin sürdüğünü ve yakın zaman içerisinde açıklama yapılacağını ifade etti.

Önceki dönemde de adaylık için ismi geçen Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Başkanı Arzu Çerkezoğlu ise “Gündemimizde bir milletvekilliği adaylığı yok” açıklaması yaptı.

CHP’nin adaylık teklifi götürmeyi planladığı bir diğer ismin ise 8 Temmuz 2018’de Çorlu’da TCDD’nin ihmalleri nedeniyle meydana gelen tren faciasında oğlu Oğuz Arda Sel ile eşi Hakan Sel’i kaybeden ve facianın ardından verdiği hak mücadelesi ile tanınan Mısra Öz olduğu iddia ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.