CHP’li Yunus Emre: Altılı Masa adayını Ocak ayı içerisinde açıklayacak

0
340

Millet İttifakı’nın adayı kim olacak, tartışması devam ederken, CHP milletvekili Yunus Emre canlı yayında katıldığı programda Ocak ayına işaret etti.

CHP İstanbul Milletvekili Yunus Emre Halk TV’de İnan Demirel’in sunduğu Asıl Mesele programına konuk oldu.

Adaylık konusunda bir takvime yaklaşıldığını belirten Emre, şunları kaydetti:

“Burada genel başkanımızın birkaç defa hatırlattığı bir konu vardı. Cumhurbaşkanı adayı çıkacak biri cumhurbaşkanlığını kazanacak ama geçiş süreci olacak.

Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem’le ilgili hem belli bir takvime hem uygulamaları hem o geçişin temel önceliklerini belli şekillerde partiler olarak oluşturduk. Bu çok yakın bir süreçte sonuçlanacak. Özellikle dış politika ve ekonomi bahisleri eksik kalmıştı onlar da bitti bitiyor. Ondan sonra aday belli olacak.

Çok da artık bunun uzağında olmadığımızı söyleyebilirim. Ocak ayı içerisinde diye düşünüyorum ben de ama yani çok uzun bir gelecekte olmayacak.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusu netleşmiş olur. Ocak ayı olarak düşünüyorum derken bunu bir gözlemci olarak, şahsi görüşüm olarak söyledim.

Yani partilerin oluşturduğu bir takvim yok. Benim de görebildiğim kadarıyla çok uzun süre almayacaktır bu. Onu da söyleyeyim.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.