Dilek Doğan’ı Yitirdik!

0
1354

Dilek Doğan18 Ekim’de polisin Küçük Armutlu Mahallesi’ne düzenlediği operasyonda vurulan Dilek Doğan yaşam mücadelesini yitirdi.

İstanbul’un Sarıyer ilçesindeki Küçük Armutlu Mahallesi’nde, on yıllardır devam eden polis katliamlarına bir yenisi daha eklendi.
Dilek Doğan, ailesi ile beraber yaşadığı evine polisler tarafından baskın düzenlendiğinde, onlara ”Ayağınıza galoş giyin!” demiş, ardından da vurulmuştu. Polis, canlı bomba ihbarı olduğunu ve evde arama yapacaklarını söylemiş; eve girmeden önce, Dilek’in ağabeyine evde kimlerin olduğunu sormuş, daha sonra da eve girmişti.
Dilek Doğan Yürüyüş
Anne, baba ve diğer erkek kardeşlerinin gözü önünde vurulan Dilek, tedavi gördüğü Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.
Halkın Hukuk Bürosu ve Özgürlükçü Hukukçular Derneği, cenazenin, ailenin bilgisi ve onayı olmadan hastaneden kaçırılarak Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na götürüldüğünü belirtti. Cenazeyi sahiplenme çağrısı yapan avukatlar ve Halk Cephesi, daha sonra cenazenin aileye teslim edildiğini açıkladı.
Dilek Doğan Halk Cephesi
Öte yandan Halk Cephesi’nden yapılan bir açıklamada şu ifadelere yer verildi:
”Bir fidan daha düştü toprağa. AKP kana doymuyor. Bedel istiyor. O bedeli ödemekten hiç kaçınmadık. Hodri meydan dedik her daim. Çünkü bizim kökümüz Kızıldere… Gerekirse hepimiz ölürüz ama bu adaletsizliği dağıtır, parçalarız. Adaleti genç ömürlerimizle sağlarız!”
Dilek Doğan, bugün Armutlu’daki törenin ardından, ailesinin evinde hellalik alındıktan sonra memleketi Maraş’a uğurlanacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.