Dilipak Evinde Kuran Bulunmayanları “Açıkladı”

0
939

Yandaş Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak bugünkü köşe yazısında, evinde kuran olmayanların oranını ve bunların kimler olduğunu “açıkladı”.

Evinde Kuran bulundurmayanların oranının yüzde 33 olduğunu belirten Dilipak, bunların “sol-sosyalist, kendini Laik-Atatürkçü diye tanımlayan kesim ile ateist, agnostik, fuhuş, uyuşturucu, kriminal risk grubundan kesimler” olduğunu iddia etti.

Dilipak’ın, “Yeniden düşünmek” başlığıyla kaleme aldığı bugünkü köşe yazısının ilgili bölümünde şu ifadeler yer aldı:

“Bakın, memleketimizde evinde Kur’an-ı Kerim olup da okuyan düzenli okuyan insan sayısı % 25, zaman zaman okuyan % 32, evinde Kur’an-ı Kerim olmayan % 33, % 10’da cevapsız.

% 33’lük kesim büyük ölçüde sol-sosyalist, kendini Laik-Atatürkçü diye tanımlayan kesim. Ateist, agnostik, fuhuş, uyuşturucu, kriminal risk grubu kesimler bir de.

Bu insanlara ulaşamıyoruz ve hayatımızla onlara güzel örnek olamıyoruz bir de.

Kur’an’ın meali, hacim olarak “Çalıkuşu” romanı kadar, ama çoğu kimse zahmet edip, zaman ayırıp okumuyor. Evinde, işyerinde Kur’an-ı Kerim olmayanların oranı % 33. Üç evden birinde Kur’an-ı Kerim yok, bırakın meali.. Yokluğu da boşluk oluşturmuyor zihinlerde(!?). Hiç meal yüzü görmemiş yurttaş sayısı % 60+ bir de cevapsız: % 23. Meal okuyan sayısı % 17, Kur’an kursuna giden, İmam-Hatiplisi, ilahiyatçısı, cami cemaati, meraklısı dahil.”

Evinde Kuran-ı Kerim bulunmayan yüzde 33’lük kesime “güzel örnek olamadıkları için” üzülen Dilipak’a, Kuran kurslarında tacize, tecavüze uğrayan çocuklar hatırlatılarak tepkiler geldi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.