“Ensar Vakfı evlerinde kalan kadınlara şantajla tecavüz ediliyor”

0
538

Karaman Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği’ne (KAİMDER) ait evlerde kalan çocukların cinsel istismara maruz kalmasının ortaya çıktığı 2015 yılından bu yana failler hakkında herhangi bir yargı süreci yürütülmüyor.

SORUMLULUK TEK KİŞİYE YIKILDI

2012-2015 yılları arasında yaşları 9-10 arasında değişen çok sayıda çocuğun istismara uğradığı raporla belgelenmiş, öğretmen Muharrem Büyüktürk hakkında “çocuğa nitelikli cinsel istismar, hürriyet tahdit, kasten yaralama ve müstehcen görüntüleri izletme” suçlarından dava açılmış ve tutuklanmıştı. Kamuoyunda oluşan tepkiler sonrası Büyüktürk, Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmış ve 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırılmış ve olayın üstü örtülmek istenerek meslekten ihraç edilmişti.

“Bir kereden bir şey olmaz” sözleriyle istismarı aklamaya çalışan dönemin Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu başta olmak üzere olayın üstünü örtmeye çalışanlar cezasız bırakılmıştı. Tıpkı o dönem Karaman İl Milli Eğitim Müdürü olan Asım Sultaoğlu’nun Büyüktürk ile ortaya çıkan fotoğraflarına rağmen MEB Eğitim Müşavirliğine “ödül” verilerek terfi ettirilmesi gibi.

‘ÖDÜL’ GİBİ TERFİ

Olayın açığa çıkmasını üzerinden 6 yıl geçmesine rağmen, Bitlis Ensar Vakfı’na Din Kültürü öğretmeni olarak atanan O.S. ve M.Ö. Ensar Vakfı’na ait evlerde kalan 9 kadına baskı ve şantaj ile tecavüz ettiği belirtildi.

‘ENSAR VAKFI EVLERİNDE KALAN KADINLARA ŞANTAJLA TECAVÜZ EDİLİYOR’

Yapılan sosyal medya paylaşımlarında “45 çocuğa tecavüz eden, haklarında hiçbir yargı süreci yürütülmeyen Ensar Vakfı bu kez de kadınlara şantaj yaparak tecavüz ediyor. Bitlis Ensar Vakfı’na Din Kültürü öğretmeni olarak atanan O.S. ve M.Ö. Ensar Vakfı’na ait evlerde kalan 9 kadına baskı ve şantaj ile tecavüz ediyor. Valilik, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Güvenlik birimlerine, Hersan Karakolu ve Mustafa Yeter Karakoluna yapılan şikayetler ve ihbarları görmezlikten gelen, hasır altı eden görevliler hakkında derhal soruşturma başlatılmalıdır” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Yeni Demokrasi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.