“Erdoğan AKP’nin dağılmasını önlemek için Bahçeli’nin fikrine sarıldı”

0
681

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, Erdoğan’ın AKP grubunun dağılmasını önlemek için Bahçeli’nin milletvekili transferini engelleme çağrısına dört elle sarıldığını söyledi.

Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, vekil transferi ve erken seçim ile ilgili Mezopotamya Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

Bu dönemin mutlaka bir erken seçimle sonlanacağını söyleyen Üstün, “Ancak bu şu andaki güncel manada konuşulduğu gibi seçim, çok erken olmayacaktır. Yönetememelerinden kaynaklı 2023 yılını göremeyecekleri için erken seçimi 2021 yılının son baharında yapacaklar.” açıklamasını yaptı.

Milletvekili transferine ilişkin de konuşan Üstün, AKP’nin kuruluş zamanlarındaki milletvekili transferini hatırlatarak, “O zaman MHP’den, DYP’den, ANAP’dan transfer ettiği milletvekilleriyle TBMM’de 51 kişilik grup kurdu. Onun dışında da yine AK Parti belediye başkanları transferinde en baştaki yerini koruyor.” dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin milletvekili transferlerini önleyecek değişiklik çağrısı için de, “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kendi parti grubunun dağılmasını önlemek için Bahçeli’nin Anayasa’ya aykırı anti-demokratik fikrine dört elle sarıldı.” ifadelerini kullandı.

Cumhur İttifakı’nın temel amacının önümüzdeki seçimlere yeni partilerin girmemesi olduğunu da belirten Ayhan Sefer Üstün, ne yapılırsa yapılsın partilerinin ilk seçimlere katılacağını ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.