Erdoğan’dan Açıklama: Cumhuriyet Döneminden Yapılandan Kat Kat Fazlasını Yaptık!

  0
  735

  AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı törende yine tartışma yaratacak açıklamalarda bulundu. Erdoğan, “Türkiye’nin tamamına 17 yılda Cumhuriyet tarihinde yapılanların hepsinden kat be kat fazla hizmet götürmeyi başardık” dedi.

  Ayrıca Erdoğan, Kanal İstanbul’da değinerek konuşmasını şöyle sürdürdü: “İstanbul Boğazı’nda 45 bin gemi geçiyor. Her gün iki yakadan 500 bin kişi gidip geliyor. Boğaz trafiği baskısı her geçen yıl artıyor. Montrö’ye göre boğaz trafiğini engelleme hakkımız bulunmuyor. Kanal İstanbul’u Montrö Sözleşmesi bağlar mı bağlamaz mı bilgileri yok. Kanal İstanbul’un Montrö ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Kanal İstanbul tarzı su yollarının yaygın ve oldukça karlı olduğunu görüyoruz. 2011’den bu yana adım adım dersimizi çalıştık. Kanal İstanbul’u yapmakta geç bile kaldık.”

  İstanbul Sadece Mahalli Yöneticilere Bırakılamaz

  Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Başkanı İmamoğlu’nu kastederek İstanbul’un sadece yerel yöneticilere bırakılamayacağını söyleyerek, “İstanbul’un projeleri bu şehrin mahalli yönetimlerine bırakılamayacak kadar hayatidir, büyüktür. Ülkemizin adeta vitrini ve gözbebeği olan Istanbul’a ibadet şevkiyle hizmet ediyoruz. 81 ilimizin tamamında büyük projeleri hükûmet olarak üstleniyoruz. Bizim için hizmette rekabet, siyasi rekabetten önde gelir. Bizim amacımız kimseyi dövmek, rencide etmek, hizmetten alıkoymak değildir. Halka hizmet eden herkese hizmet vermekle görevli olduğumuzu biliyoruz.” dedi.

  Millet Midir Zillet Midir Belli Değil

  Ayrıca Erdoğan konuşmasında Kanal İstanbul’un maliyetinin 125 milyar değil 75 milyar TL. olarak açıkladı. Bu sırada Millet İttifakı’na yine “zillet ittifakı” diyerek “İstanbul’da bir Kanal İstanbul tartışması yaşanıyor. Bugün de bir toplantı yapmışlar hani bunların bir Millet İttifakı var ya. Millet midir zillet midir belli değil ya. Aslında bizim açımızdan ortada tartışılacak bir şey yok. Kalkmışlar hâlâ Montrö diyorlar. Biz bunun adını Kanal İstanbul olarak koyduk, 2011 seçimlerinde milletimizin takdirine sunduk. Kanal İstanbul’a çıkanların hiçbirinin bu projenin ne olduğu konusunda en küçük bir fikirleri olmadığından eminiz.” ifadelerini kullandı. 

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.