“Ben ‘Erdoğan Havarilerle Tavuk Yemiş’ Dedirtmem!”

0
1362

528b9f82ce0ccadf5e7f55d34230b944_1284278895

 

Hürriyet Gazetesi, sitesinde yayınladığı bir haber görselinden dolayı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’dan özür diledi ve görseli yayınlayan editör ve sorumlu müdürü işten çıkardığını açıkladı.

erdoğantavıkyiyor
Hürriyet’in web sitesinde, “13’üncü Cuma uğursuzluğunun 13 sebebi” başlıklı bir haber ve habere ilişkin bir resim yayınlandı. İsa’nın havarilerle yediği son yemeğin, bilindik anlatımının yapıldığı resimde oynama yapılmış ve havarilerin arasında tavuk yiyen Erdoğan da yerleştirilmiş.
Özellikle iktidar yandaşlarından yoğun tepki alan görselin Hürriyet’in web sayfasında yayınlanmasının ardından gazete, ilgili görselin yayınlanmasında sorumlulukları olan çalışanlarını işten attı ve özür mesajı yayınladı.

erdoğantavıkyerkene

Hürriyet’ten daha sonra yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Gazetemizin internet sayfasında bugün öğle saatlerinde yayımlanan bir içerikte, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da gösteren ve hiçbir şekilde kabul edilmesi mümkün olmayan bir görsel malzemeye yer verildiği üzüntüyle tespit edilmiştir.
Bu durum fark edilir edilmez söz konusu içerik yayından kaldırılmıştır.
Yürütülen süratli incelemenin sonunda bir dikkatsizlik sonucu meydana geldiği anlaşılan bu hatada sorumluluğu tespit edilen editör ile metnin hazırlandığı dijital yan yayınlar bölümünün başında bulunan içerik müdürünün görevine son verilmiştir.
Yapılan, vahim bir hatadır. Ortaya çıkan bu durumdan dolayı Sayın Cumhurbaşkanı’ndan özür diliyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.