Faşist Saldırılara Karşı

0
1460

imageAnkara Güven Park’ta meydana gelen saldırıyı yapanlara lanet olsun! Bu canice eylemin herhangi bir ilerici, demokrat, özgürlükçü siyasi hareket adına yapılmış olmasına ihtimal vermiyoruz. Bu tür eylemler ancak insanlık düşmanlarının mücadele anlayışına uyar. Bu tür eylemler halkı korkutarak başkanlık sistemi ya da askeri darbe heveslilerine hizmet eder.

Başta Türkiye solu ve Kürt yurtseverleri olmak üzere emekten, özgürlükten ve insanlıktan yana bütün güçleri bu tür eylemlere karşı aktif tavır almaya çağırıyoruz.

Saldırının Kürt yurtseverleri ve Türkiye devrimci hareketinden bir çok grubun aralarında kurulan ve Direniş Hareketi’nin de olumlu gördüğü açıklanan Halkların Birleşik Devrimci Hareketi’nin kurulmasının hemen ardından yapılması dikkat çekicidir. Ankara’daki alçakça saldırının böyle bir birliğe mal edilemeyeceği açıktır.

Provokasyonlara düşmemek için eylemlerimizin halka zarar vermemesi konusunda çok dikkatli olmalıyız. Biz devrimciyiz, sömürü ve baskı düzenine karşı özgürlük, eşitlik ve dayanışma temelinde bir dünya için mücadele ediyoruz. Başvuracağımız bütün eylemler bu amacımıza uygun olmalıdır. Masum insanların hayatını tehlikeye atan her türlü eyleme karşı kesinlikle mesafeli olmalıyız. Direniş güçleri olarak öyle net bir eylem çizgisi geliştirmeliyiz ki kimse kendi pis eylemini devrimcilerin ve yurtseverlerin üzerine yıkamasın. Halk hiç tereddüt etmeden “Bizimkiler böyle eylem yapmaz!” diyebilsin.

AKP bize “Ya teslim olacaksınız ya da iç savaşı göze alacaksınız”, diyor.
Suruç katliamında bu mesaj çok netti ve aynı mesajı vermeye devam ediyorlar.

Katliamlar bizleri teslim alamayacak!
AKP diktasına teslim olmayacağız, direneceğiz!

Odak, 13 Mart 2016

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.