Fetullah Gülen’e sahip çıkan İstanbul Müftüsü: 10 bin camiye daha ihtiyaç olduğunu düşünüyorum

0
1441

İstanbul müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul’da 3 bin 365 camii olduğunu ifade ederken, “İstanbul’da en azından 10 bin camiye daha ihtiyaç olduğunu düşünüyorum” dedi. 7035CBB4-B776-4AE5-82E8-35A8AD0D0E5Aİstanbul Müftüsü Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz, İstanbul’da cami sayısının cemaate göre yeterli olmadığını iddia ederek, “İstanbul’da olması gereken cami sayısı, nüfusa göre 15 bindir ama bugün İstanbul’da 3 bin 365 cami var. İstanbul’da en azından 10 bin tane daha camiye ihtiyaç duyulduğunu düşünüyorum. İstanbul’da bazı yerlerde 50 bin kişiye, 30 bin kişiye bir cami düşüyor. Bu çok büyük bir rakam. 30 bin kişin olduğu yerde bir tek cami bulunması, özellikle cemaatin en yoğun olduğu zamanlarda yer bulamamasına neden oluyor. İnsanlarımızın cami ihtiyaçlarının karşılanacağı adımların atılması lazım” ifadelerini kullandı.

Adım başı artık camiye rastlanan, okulların imam hatiplere dönüştürülerek camileştirildiği, çeşitli cemaatlerin sokak aralarında kayıt dışı apartman altı camiler oluşturduğu İstanbul’da müftü Hasan Kamil Yılmaz’ın böyle bir ihtiyaca dikkat çekmesi ise nasıl bir İstanbul hedeflediklerini bir kez daha açığa çıkarmış oldu.

Hasan Kamil Yılmaz’dan Fetullah Gülen’e karşı çıkanlara “fitneci” yakıştırması:

Hasan Kamil Yılmaz, Meltem TV’de katıldığı bir televizyon programında Fetullah Gülen’e karşı çıkanlara “Fitneci” diyerek tepki göstermesi ile hatırlanıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.