Hindistan’da tünelde mahsur kalan işçiler ilk kez görüntülendi

0
85

Hindistan’ın Uttarakhand eyaletinde 12 Kasım’da çöken tünelde mahsur kalan 41 işçi ilk kez görüntülendi.

Hindistan’da çalıştıkları tünelin çökmesi sonucu mahsur kalan 41 işçiyi kurtarma çalışmaları dokuzuncu gününde devam ediyor. Kurtarma çalışmaları, düşen enkazlar, büyük öneme sahip ağır sondaj makinelerinin arızalanması nedeniyle yavaşladı ve hava kuvvetleri iki kez yeni ekipman tedarik etmek zorunda kaldı.

Ekipler enkazdan mahsur kalan işçilerin geçebileceği genişlikte bir çelik boruyu yatay olarak geçirmeye çalışıyorlardı. Ancak olası bir çatlama sesinin “panik durumu” yaratması nedeniyle cuma günü bu güzergahtaki sondajın durdurulduğu açıklandı.

Kurtarma ekipleri pazartesi günü itibarıyla yeni bir kuyu açmaya hazırlanıyor. Ekiplerin bunun için ihtiyaç duyulan ağır ekipmanı götürmek üzere yukarıdaki ormanlık tepenin zirvesine kadar tamamen yeni bir yol açması gerekiyor.

Yetkililer dokuz gündür tünelin içinde mahsur kalan işçilerin güvende olduğunu söylüyor. Yetkililer enkazda mahsur kalan işçilerle telsizle iletişim kurulduğunu, işçilere bir boru aracılığıyla oksijen, su, yiyecek ve ilaç gönderildiğini aktarıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.