İki Siyasetçi Daha Açlık Grevine Başlıyor

0
1030

2 Yılı aşkın süredir tutuklu bulunan siyasetçiler Sebahat Tuncel ile Selma Irmak, yarın itibariyle süresiz ve dönüşümsüz açlık grevine başlayacaklarını duyurdu.

68 gündür Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle, süresiz-dönüşümsüz açlık grevi yapan Leyla Güven’e destek olmak istediklerini belirten siyasetçiler, tecrit son bulana kadar eylemlerini devam ettireceklerini açıkladı.

Kandıra Hapishanesi’nde tutuklu bulunan Tuncel ve Irmak’ın açıklamaları şöyle:

“Leyla Güven arkadaşımızın başlattığı süresiz ve dönüşümsüz açlık grevi 67. Gününde ve bütün cezaevlerinde yeni katılımlarla direniş büyüyerek devam ediyor. Leyla Güven’in talebi bireysel değil, toplumsal bir taleptir. Milyonlarca Kürt’ün ve demokrasi, barış ve özgürlük isteyen milyonların talebidir. Sayın Öcalan’ın kardeşi ile yapmış olduğu yarım saatlik görüşme önemlidir. Ancak bu tecrit ve izolasyon politikasının son bulduğu anlamına gelmemektedir. Mutlak tecrit ve izolasyon politikasının son bulması için bizler de 15 Ocak’tan itibaren süresiz dönüşümsüz açlık grevine başlıyoruz.

Mutlak tecrit son bulana kadar eylemselliğimizin devamı konusundaki kararlılığımızı belirtmek istiyoruz.

Tüm demokrasi güçlerini açlık grevi direnişçilerinin taleplerinin karşılanması için dayanışmaya ve mücadeleyi yükseltmeye çağırıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.