İstanbul’da Korkutan Yangın

0
1063

İstanbul Esenyurt’ta bulunan bir palet fabrikasında yangın çıktı. Bir anda büyüyen yangın, binanın yanında bulunan alüminyum ve tekstil fabrikasına da sıçrayarak iyice genişledi. Diğer ilçelerden itfaiye ekipleri gelerek yangına müdahale etti.

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe yangınla ilgili yaptığı açıklamada, yangının çıkış sebebiyle ilgili bir bilginin henüz olmadığını, savcılığın araştıracağını belirtti.

Alatepe konuşmasının devamında “Ekiplerimiz müdahale ediyor. Yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları devam ediyor. Hepimize geçmiş olsun. Palet ağaçtan üretilen bir malzeme. Açık bir alan ve yaklaşık 3 dönümlük bir alanda bu üretimi gerçekleştiriliyor. Can kaybının olmamasına çok seviniyoruz. Diğer taraftan rüzgar yok. Rüzgarın olmaması tamamen sanayi bölgesi olan bu bölgeye hacimli alevlerin yayılmasına engel oldu. İtfayemiz yoğun. Şu anda soğutma aşamasına gelindi. İçin için yanmalar devam ediyor. Yangının sıçradığı binaların söndürülmüş olması bizi rahatlattı. Şu anda yaralı da yok. İtfaiye ekiplerine de sordum; onlarda da yok. Sabahtan beri yoğun bir gayret sarfediyorlar.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.