İtalyan işçilerden Filistin’e destek: İsrail’e silah taşıyan gemiye yükleme yapmayı reddettiler, gemi AKP’li armatör Nevzat Kalkavan’a ait çıktı!

0
817

İtalyan liman işçilerinden Filistin’e destek geldi. Aktarılanlara göre İsrail’e silah taşıyan Asiatic Island isimli kargo gemisinin limana yanaştığını duyan işçiler, Filistinli kardeşlerine destek vermek amacıyla bu gemiye yükleme yapmayı reddettiler.

Olay İtalyan basınında ortaya çıktı. İtalya’nın Livorno limanına ulaşan Asiatic Island isimli geminin bu limandan yükleme yapıp İsrail’in Aştod limanına gideceği ifade edildi. L’Unione Sindacale di Base sendikasında örgütlü işçiler, silah ve patlayıcılarla yüklü gemiye çalışmayı reddetti. Bununla birlikte sendika, İsrail’e gidecek hiçbir gemiye izin vermeyeceklerini de açıkladı.

Gemi AKP’li patrona ait çıktı!

İtalyan işçilerinin Filistinlilere destek olmak için yüklemeyi reddettiği geminin sahibi ise AKP’li Nevzat Kalkavan çıktı.

Geminin künyesinde Turkon Holding isimli şirkete ait olduğu yazıyor. Turkon isimli şirketin Yönetim Kurulu Başkanı ise Nevzat Kalkavan.

Nevzat Kalkavan aynı zamanda AKP’li Erdoğan ile kurduğu yakın ilişkilerle de biliniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.