Kafeler, sinemalar, lokantalar, düğün salonları… Hepsi kapanıyor!

0
868

İçişleri Bakanlığı genelge yayınladı. Yayınlanan genelgeye göre tiyatro, sinema, konser salonları, düğün salonları, internet kafeler, nargile kafeler, çay bahçeleri, hamam, sauna ve spor merkezleri gibi tüm işletmeler bugün gece yarısından itibaren kapatılacak.

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs tedbirleri kapsamında ek genelge yayınladı. Yayınlanan genelgeye göre bugün (17 Mart) saat 24.00 itibariyle tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan ve düğün salonu, çalgılı ve müzikli lokanta, kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

HER TÜRLÜ TOPLANTI DURDURULACAK

Yayınlanan genelge kapsamında sivil toplum kuruluşlarının genel kurulları, eğitimleri, insanları toplu olarak bir araya getiren her türlü toplantı ve faaliyetleri de geçici olarak durduruldu. Öte yandan taziye evleri faaliyetleri de durduruldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.