Kamuoyunda “İyi Algı” Oluşturma Derdine Düşen Elazığ Valisi’nden Ambargo: AFAD Dışındaki Yardımları Kabul Etmeyin

0
912

Elazığ Valiliği, bölgeye yardım etmek isteyen HDP’ye ambargo koydu. Valilik; HDP’nin yardım ulaşmadığını tespit ettiği 60 köyün muhtarını arayarak, AFAD dışında gelen yardımları kabul etmemeleri yönünde uyardı.

Mezopotamya Haber Ajansı’na göre; Elazığ Valiliği, 60 köyü ziyaret eden HDP heyetinin ardından 60 köyün muhtarını arayarak AFAD dışında yardım almamaları konusunda muhtarları uyardı. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) milletvekillerinin de aralarında bulunduğu bir heyet Elazığ’da yaşanan deprem ardından bölgede yaptığı incelemelerde 60 köye herhangi bir şekilde yardım yapılmadığını tespit ederek bu bilgiyi kamuoyu ile paylaşmıştı. Maden, Sivrice ve Gezin’e bağlı söz konusu 60 köyün muhtarı gün içinde Elazığ Valiliği tarafından arandı. Valilik, köylerin muhtarlarına, AFAD dışında yapılan yardımları kabul etmemesi için talimat verdi. Valiliğin, yapılan yardımlarının AFAD’a yapılacağı ve AFAD üzerinden İl Afet Koordinasyon Merkezi teslim edilmesinin ardından dağıtımların yapılması için karar aldığı öğrenildi.

Başka kurum, kuruluş ve bireylerin yapacağı doğrudan yardımın AFAD üzerinden yapılması için Elazığ Valiliği’ne Cumhurbaşkanlığı tarafından talimat verildiği belirtildi.

Ne Olmuştu?

Bölgeye giden HDP heyeti, 60 köye yardım ulaştırılmadığını ve gelen yardımların AKP’lilerin akrabalarına dağıtıldığını tespit etmişti. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.