Elazığ’da Halkın İsyanı: Kızılay Gelmiş Ne Yapıyor Bana!

0
1499

Elazığ’da meydana gelen depremden sonra vatandaşlar, yardım alamadıkları için kızgın. Bir televizyon kanalına konuşan depremzede, “Depremde korktum ama burada daha fazla afet yaşıyoruz. Bir burada tir tir titriyoruz. Kimse gelip demiyor burada ne yiyip içiyorum. Ben de mi dileneyim?” diyerek sitem etti.

Depremzede konuşmasına şöyle devam etti: “Deprem beni yıpratmadı, burada duruşum beni yıprattı. Depremde korktum ama burada daha fazla afet yaşıyoruz. Bir burada tir tir titriyor. Epilepsi hastasıyım, ilacımı bile alamadım evden. Kimse gelip demiyor burada ne yiyip içiyorum. Ben de mi dileneyim? Kime gideyim? Hangi başbakana gideyim? Kime gideyim? Gittim orada istedim. Bana bir şey vermiyorlar. Battaniye dağıldı, ya verin… evime girebilsem, alırım ama.

-Size battaniye verilmedi mi?

Yok ne battaniye verdiler ne dağıldı. O çadırlarda çifter çifter var. Bakın burada ateşi yaktık. Yardım diyorum, git ablacğım geleceğiz. Afad gelmiş ne yapıyor bana. Kızılay gelmiş ne yapıyor bana. Oy zamanı geldiğinde hepsi şu bu. Sıra bize geldiğinde yok. Niye yok. Niye yok ha…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.