“Kendinizden olanı korumayı bırakın!”

0
1255

TarantinoProtest


Tarantino: Kendinizden olanı korumayı bırakın!

Polis cinayetlerine karşı yapılan bir gösteriye katılan yönetmen Quentin Tarantino, polis sendikaları ve derneklerinin saldırısına maruz kaldı.
Tanatino, “Ben vicdan sahibi bir insanım. Ve bir cinayete tanık olduğumda kenara çekilip duramam. Öldürülenin öldürüldüğünü, katilinse katil olduğunu söylemek zorundayım” demişti.
Geçen ay ABD’deki polis cinayetlerine karşı düzenlenen bir protestoya katılmasının ardından hedef tahtasına oturtulan Tarantino’nun polisten nefret ettiği, tüm polisler katildir dediği iddia edilmişti. Hakkında bir karalama kampanyası başlatılan Tarantino, olayın polis şiddeti olduğunu söyledi ve bunu tartışmalıyız, dedi. Konunun saptırıldığını söyleyen Tarantino, 
“Bu sorun bir sürü başı olan bir yılan. Bana kalırsa yılanın asıl kesilmesi gereken başı da mavi giyen herkesin korunması gerektiği düşüncesi. Yurttaşlara hizmet etmektense kendilerinden olanı korudukları gerçeği… Bunun kişilerle ilgili bir sorun olduğunu, iyi polise karşı kötü polis sorunu olduğunu düşünmüyorum. Bu sorun bana göre kurumun içinde” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.