Kılıçdaroğlu İmamoğlu’na verilen ceza hakkında konuştu: “İmamoğlu büyük lokmadır, boğazınıza takılır. Herkes Bay Kemal’i beklesin”

0
300

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Süleyman Soylu’ya Meclis Grup Toplantısı’nda sert çıktı. “Ekrem İmamoğlu’nun adını ağzına alman için önce ağzını bir yıkayacaksın, sen atamayla o seçimle gelmiş”, diyen Kılıçdaroğlu, konuşmasını, “Herkes Bay Kemal’i beklesin” diyerek sonlandırdı.

Grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, “Hiç meraklanmayın halkın iktidarını mutlaka kuracağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeden 85 milyonu kucaklayacağız, bunun sözünü veriyorum. Bu ülkeye demokrasiyi beraber getireceğiz” dedi.

İmamoğlu’na verilen cezayla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, “Önce düzmece bir dava açtılar Sonra saray bu mahkemeye müdahale etti. Asla çıkarılamayacak bir kararı bu mahkemeden çıkardılar. Her şeyi alenen yaptılar. 85 milyonun önünde adaleti açıkça katlettiler” dedi.

“16 milyonun sevgilisini görevden alacakmış!”

Konuşmasında Kılıçdaroğlu, Soylu’ya, “İmamoğlu’nun adını ağzına almak için önce bir ağzını yıkayacaksın. Neymiş 16 milyonun sevgilisini görevden alacakmış, sen kimi görevden alıyorsun? Biz dedik, İmamoğlu büyük lokmadır boğazınıza takılır. Boğarız sizi” ifadelerini kullandı.

“Herkes Bay Kemal’i beklesin!”

Kemal Kılıçdaroğlu, “Ekrem İmamoğlu’yla baba oğul gibiyiz. Kendisi CHP’nin evladı olduğu kadar benim de evladımdır. Erdoğan’a da insani olarak bir şey söylemek isterim. İhtiras doymak bilmeyen bir canavardır. İhtirasının esiri olma. İhtirasına teslim olma. Sana öğretmediler mi adaletin ne olduğunu, dürüstlüğün ne olduğunu? Herkes Bay Kemal’i beklesin” diyerek toplantıyı sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.