Kız arkadaşını vuran sanık “Öldürmek istesem bacağından değil kafasından vururdum” dedi, mahkeme “iyi hal” saydı

0
1251

Bursa’da kaldığı yarı açık hapishaneden izinli çıktığı sırada kız arkadaşını pompalı tüfekle vurarak yaralayan 34 yaşındaki Ahmet Kara’nın “pişmanlık gösterdiği” gerekçesiyle indirimli ceza aldığı, sonra da tahliyesine karar verildiği ortaya çıktı.

Geçtiğimiz yıl Şubat ayında, Bursa Gemlik Yarı Açık Hapishanesi’nden izinli çıkan Kara, kız arkadaşını konuşmak amacıyla otomobiliyle evinden alarak, başka bir mahalleye götürdü. Burada kız arkadaşı A.Ç ile tartışan Kara, pompalı tüfeği çıkararak A. Ç.’yi sol bacağından vurdu. Olay sonrası kanlar içinde kalan kadını hastaneye götüren Kara, kadının ifadesi üzerine gözaltına alınarak tutuklandı. Daha sonra Ahmet Kara hakkında, Bursa 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde “kasten öldürmeye teşebbüs” suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Tutuklu sanık Ahmet Kara’nın karar duruşmasında son sözü “Öldürmek istesem bacağına değil kafasına sıkardım.” oldu. Pişman olduğunu da söyleyen sanık Kara’yı mahkeme 13 yıl 6 ay hapse çarptırıp, “iyi hal” indirimiyle cezayı 11 yıl 3 aya indirdi.

Ayrıca Kara’nın tutuklu kaldığı süre ve tutuklamadan elde edilmek istenen amaca ulaşıldığı kanaatine varılması nedeniyle de tahliyesine karar verildi. Cezanın ancak Yargıtay tarafından onanması halinde sanığın hapishaneye girebileceği öğrenildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.