Korona virüs nedeniyle bir eczacı yaşamını yitirdi

0
926

38 yaşındaki eczacı İsmail Durmuş, korona virüs nedeniyle yaşamını yitirdi. Durmuş, yaşamını yitirmeden önce Sancaktepe Belediyesi’ne; eczanelerin acil dezenfekte edilmesi için tweet atmış. Belediye bu tweete, genç eczacı yaşamını yitirdikten sonra yanıt verdi.

İstanbul Sancaktepe’de bir eczacı dükkanı bulunan 38 yaşındaki İsmail Durmuş, korona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdi. İstanbul Eczacılar Odası’ndan yapılan açıklamada “Genç meslektaşımız İsmail Durmuş’u Covid-19 nedeniyle kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm eczacılık camiasına başsağlığı dileriz” denildi.

Çağrıda bulunmuş 

Durmuş’un 18 Mart’ta ‘#eczanelerdezenfekteedilsin’ etiketiyle Twitter hesabından Sancaktepe Belediyesi’ne çağrıda bulunduğu ortaya çıktı. Dezenfekte ekiplerinin eczanelerinin karşısında bulunan sağlık merkezinde işlem yaptığını ancak kendilerinin talebinin kabul edilmediğinin anlatan Durmuş, Twitter’dan paylaştığı mesajda şunları söylemişti: “Değerli ilgili yetkililer Sancaktepe bölgesinde yer alan eczanelerimizin dezenfekte edilmesini talep ve rica ediyoruz. Az önce karşımda yer alan aile sağlığı merkezi dezenfekte edildi ama ricalarımıza rağmen eczanemiz edilmedi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.