MADIMAK’I UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ!

0
1827

 

2 Temmuz 2011-Ankara-2 Temmuz 1993′ te Sivas’ta Pir Sultan Abdal Şenlikleri sırasında Madımak Oteli’nin Allah Allah tekbirleriyle yakılması sonucu hayatını kaybeden canlar bugün  anılacak. Ankara’da saat 16:00′ da Toros Sokak’tan Kollej Meydanı’na yürüyüş başlayacaktır. Saat 18:00′ da Kollej Meydanı’nda anma programı düzenlenecektir.

Sivas’ta ise valiliğin Madımak Oteli önünde yapılacak olan anmanın yasal olmayacağını, sorumlular hakkında tutananak tutulacağını duyurmasına rağmen Pir Sultan Abdal Derneği, Madımak Oteli’nin önüne gidilip karanfil bırakılacağını ve burda bir basın açıklaması yapılacağını bildirmiştir.

Pir Sultan Abdal Derneği Sivas Şube Başkanı Hidayet Yıldırım , “Devletin o gün bu katliama göz yumması ve aradan geçen 18 yıl boyunca failleri bulmaması devletin çok büyük bir ayıbıdır. Tutanak da tutsalar, biz bu ayıba karşı ve kaybettiğimiz canları anmak için çeşitli siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları ve insan hakları örgütleri olarak, her ne olursa olsun anma etkinliğimizi olayın yaşandığı yerde yapacağız.” açıklamasında bulunmuştur.-Odak Dergisi-

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.