Manisa’da 500’den Fazla Zeytin Ağacı Tahrip Edildi

0
911

Manisa’da kimliği belirsiz kişilerce 500’ün üzerinde yetişkin zeytin ağacının kesilerek katledildiği ortaya çıktı.

Manisa’nın Köprübaşı ilçesine bağlı Azimli köyü sınırları içerisinde bulunan 650 dönümlük arazide hepsi 7 yaşında olan 500’den fazla zeytin ağacı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tahrip edildi. Bu sene ilk ürünlerini alan ve Cumartesi sabahı araziye giden arazi sahibi ağaçların durumunu görerek jandarmaya bildirdi.

Herhangi bir hasımlarının olmadığını söyleyen arazi sahibi, zeytin ağaçlarının katledilmesine tepki gösterip, çektiği videoyu sosyal medya hesabından paylaştı.

Yaklaşık 2 sene önce araziyi kuzenlerinin aldığını, alanın bütün bakımını kendisinin üstlendiğini ve ilk ürünleri bu sene topladıklarını kaydeden arazi sahibi Okan Taşarası, “Doğa düşmanı kişiler tarafından hiçbir hasmımız olmamasına rağmen en az 500 ağaç katledilmiş. Baltayla kesilmiş. Burası toplamda 650 dönüm bir arazi. Burada yaklaşık 35 bin ağacımız var. Tarımla uğraşıyoruz. Kimliği belirsiz arkadaşlar buraya gelmiş, burada yaklaşık 500-600 ağacı baltayla parçalamışlar. Bununla alakalı gerekli başvurularımızı yaptık fakat kendileri ortada herhangi bir şüpheli olmadığını, araştıracaklarını söylediler. Burada topu topu 7 hane var. Buraya en yakın yerleşim yeri 15 kilometre uzaklıkta. Bunun araştırılmasını, bu doğa katillerinin, ağaç katillerinin yakalanmasını istiyoruz. Bu zamanda bu kadar fazla ağaç dikimi yapılırken, doğa için bir şeyler yapılırken bize bunu yapanların bulunup cezalandırılmasını istiyoruz.” dedi.

Taşarası’nın sosyal medyadan paylaştığı video çok sayıda kişi tarafından paylaşılarak, ağaç katliamına tepki gösterildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.