Milli Eğitim’de Yeni Müfredat: Evrim Teorisi Çıkarılacak, Cihad Öğretilecek

0
1284

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, geçtiğimiz Ocak ayında hazırlanan yeni eğitim-öğretim yılına dair planlanan müfredatı bugün açıkladı. milli_egitim_bakani_ismet_yilmaz_eba_uzerinden_aciklamalarda_bulundu_h215455_579fe

Bakan İsmet Yılmaz taslak metinlerde sunulan ve yayınlandığı sırada tartışmalara neden olan, Atatürk ile ilgili bölümlerin daraltılması, Evrim Teorisi’nin kaldırılması ve Cihad kavramının bir değer olarak çocuklara öğretilmesini de içeren yeni müfredatı tam şekli ile açıkladı.

Talim Terbiye Kurulu’nun hazırladığı tanıtım kitapçığına göre yeni döneme ilişkin müfredata kademeli olarak değil, topyekün geçiş yapılacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında tüm sınıflarda ve tüm derslerde yeni müfredat ile eğitim öğretim süreci başlayacak.

Çocuklara Cihad Kavramı Öğretilecek

Zorunlu din dersi ile ilgili gelecek hafta açıklama yapacağını söyleyen İsmet Yılmaz, müfredatta çokça tartışılan Cihad’ın çocuklara öğretilmesi ile ilgili şunları söyledi: “Cihat bizim dinimizde bir unsur bu nedenle fıkıh dersinde ve temel dini bilgilerde cihat var. Bundan (cihadın öğretilmesinden) rahatsız olmaya gerek yok aksine vermesek talep gelmesi gerekirdi. Kırmak dökmek savaşmak cihadın içine girmez ama vatan koruması gerekiyorsa girer, cihadın ne olduğu ve ne olmadığının öğretilmesi görevi de bizim. Yeni müfredatta FETÖ, PKK ve DEAŞ kavramları yer alacak.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.