Piya Gıda’nın deprem bölgesine gittiği için işine son verdiği CocaCola dağıtımcısı Ümit Şimşek: “Depremde gönüllü yardıma gittim, iş yerimden saygı beklerken işten atıldım”

0
190

Deprem bölgelerinde gönüllü çalışmalarda bulunan, döndükten sonra ise Piya Gıda tarafından işine son verilen CocaCola dağıtımcısı Ümit Şimşek, Esenyurt’ta bulunan depo önünde hakkını aradı.

Ümit Şimşek ve ona destek için gelenler dün Esenyurt’ta bulunan Piya Gıda deposu önünde toplandı. “Depremde gönüllü yardıma gittim, iş yerimden saygı beklerken işten atıldım” dövizi açan grup, Ümit Şimşek’in yaşadığı haksız-hukuksuz durumun derhal son bulmasını talep etti.

Açıklamada konuşan Ümit Şimşek, kendisine yaşatılanları anlattı. Duyarlı, vicdanlı bir insan olarak deprem felaketinin yaşanmasından hemen sonra Maraş’a çalışmalara gittiğini ifade eden Şimşek, aslında iş yerinden de sözlü olarak izin aldığını ancak durumun aciliyetinden kaynaklı yazılı izin kağıdına imza atamadığını, bölgeden döndükten sonra ise Piya Gıda’nın bu durumu kullanarak işine son verdiğini, bu tutumun hiçbir vicdana yakışmayacağını belirtti.

Yüreğinin göçük altında kalan, yardım bekleyen insanlarla attığını belirten Ümit Şimşek, “Yine olsa yine hiç düşünmeden o insanların yardımına koşarım” dedi.

Piya Gıda patronlarının sesini duyması gerektiğini, araya aracılar koyarak kendisiyle diyalog kurmamalarını, doğrudan avukatları ile görüşmeleri gerektiğini ifade eden Ümit Şimşek, bir an önce yaşadığı insan vicdanına sığmayacak olayın çözülmesini talep etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.