Referandum…

0
1410

İbrahimKalın

Referandum…

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, gündeme dair soruları yanıtladı.
Bir soru üzerine İbrahim Kalın, ”Başkanlık Sistemi” için referanduma gidilebileceğini ima etti.
soL‘un haberine göre, 1 Kasım seçimlerinin ardından açıklamalarda bulıunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, PKK, IŞİD ve DHKP-C’ye yönelik operasyonlara da devam edeceğiz, dedi.

soL’da yayınlanan haberin tamamı şu şekilde:

1 Kasım seçimlerinin ardından basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Milletin iradesine saygı duyuyoruz. Bundan sonra Cumhurbaşkanlığı makamının tartışılmaması gerekir” dedi.

“Terörün her türlüsüne karşı mücadele edilecektir” diyen Kalın, “Seçimden önce Cumhurbaşkanlığı’na hakaret edenler, sırtını terör örgütüne yaslayanlar, terörü estetize etmeye çalışanlara millet gerekli cevabı vermiştir. PKK, DAEŞ, DHKP-C ile mücadeleye devam edecektir. Türkiye DAEŞ’le mücadelede kararlı bir şekilde sürecektir. Mülteciler konusunda Aylan Kürdi’nin ölümüyle beraber Avrupa’da bu konu önemsenmeye başladıysa da sonrasında onlarca Aylan Kürdi hayatını kaybetti” ifadelerini kullandı.

SORU-CEVAP

Başkanlık Sistemi sorusu

Bu konu sayın Cumhurbaşkanımızın Başbakan iken ortaya koyduğu bir şeydir. Bu şahsi bir şey değildir. Sayın Cumhurbaşkanı zaten güçlü bir liderdir. Tarihe geçmiş bir şahsiyettir. Başkanlık sistemi tekrardan milletimize sorulacaktır. 

Başkanlık sisteminin Türkiye’ye büyük çağ atlatacağı kesindir. İlerleyen günlerde bu konu tartışalacaktır.

Başkanlık sisteminde halka sorulacak dediniz. Bu bir referandum mu? 

Tabii ki bu konu milletimize sorulacaktır. Burada milletimizin görüşü esastır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.