Sabiha Gökçen’de 400 işçi tazminatsız işten atıldı

0
2767

Sabiha Gökçen Havalimanı’nda hizmet veren Euroclean adlı temizlik şirketinde çalışan 400 işçinin tazminatları verilmeden işten çıkarıldığı öğrenildi.

Euroclean adlı temizlik firması, Sabiha Gökçen Havalimanı’nda çalışan işçilerini farklı bir projede çalışacaklarını söyleyerek işten çıkardı.

Firma önce işçilere Sabiha Gökçen’de işin bittiğini ve işçilerin farklı bir projede çalışacaklarını bildirdi. Ardından konuyla ilgili herhangi bir bilgi vermedi. İşten çıkarılan 400 işçi ise yeni proje ile ilgili kendilerine herhangi bir bilgi verilmediğini, tazminatlarını alabilmek amacıyla da iş mahkemesine başvuracaklarını ifade etti.

“NASIL GEÇİNECEĞİZ?”

Atılan işçilerden birisi, “Bizler sözleşmelerimiz bittiği gerekçesi ile işten çıkarılıyoruz. Madem işten çıkarılıyoruz tazminatlarımızı versinler. Biz tazminat hakkımızı isteyince yeni proje var orada çalışacaksınız diyorlar. Ama projeden kesinlikle bahsetmiyorlar. Bu proje belki 3 ay sonra olacak belki 5 ay sonra bu süreçte bizler nasıl geçineceğiz” diye konuştu.

Diğer bir işçi ise, “Biz Sabiha Gökçen Havaalanında çalışan temizlik görevlileriyiz. Bizler işten çıkarıldık. Tazminatlarımız ödenmedi ve bize bir belge imzalatmak istiyorlar. Bizde bu belgeyi imzalamıyoruz. Avukata vekâlet vererek işçi mahkemesine başvuracağız. Bu süreçte bizi burada toplanmak zorunda bırakanlar utansın” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.