Seçimlerin ardından Ekonomi Bakanı Şimşek’ten ‘tasarruf’ mesajı

0
82

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, dün gerçekleştirilen Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından ekonomi politikalarına yönelik ilk mesajında OVP’yi kararlılıkla uygulamaya devam edeceklerini söyledi. Enflasyonu tek haneye düşürme hedeflerine dikkat çeken Şimşek, tasarruf mesajı verdi.

Eylül 2023’te açıklanan Orta Vadeli Program’ın (OVP) kararlılıkla uygulananacağını aktaran Şimşek, ana hedeflerinin enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek olduğunu söyledi.

Enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufun ön planda tutulacağını ifade eden Şimşek’in paylaşımı şöyle: “Mahalli seçim sonuçları milletimiz ve ülkemiz için hayırlı olsun. Eylül 2023’te açıkladığımız Orta Vadeli Programımızı (OVP) güçlendirerek kararlılıkla uygulamaya devam edeceğiz. Ana hedefimiz olan enflasyonu kalıcı olarak tek haneye düşürmek için sıkı para, seçici kredi ve gelirler politikasına ilaveten kamuda harcama kontrolü yaparak tasarrufu ön planda tutacağız. OVP’de açıklanan takvime uygun olarak hayata geçireceğimiz yapısal reformlar ile ekonomide dönüşümü gerçekleştirerek verimlilik ve rekabet gücü artışı sağlayacağız. Böylece sürdürülebilir büyüme amacımıza ulaşarak sağlayacağımız kalıcı refah artışı toplumun tüm kesimlerince paylaşılacaktır. Başarıya giden yol azim, kararlılık ve sabır ister. Azimliyiz, kararlıyız, başaracağız.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.