SEGE koltuk fabrikasında sendikalı işçi kıyımı: 15 işçi işten çıkarıldı!

0
116

Bursa’da Demirtaş Organize Sanayisi’nde 600’e yakın işçinin çalıştığı SEGE koltuk fabrikasında, Türk Metal Sendikası’na üye 15 işçi işten çıkarıldı.

Türk Metal Sendikası Osmangazi Şubesi, bugün fabrika önünde vardiya çıkışında basın açıklaması yaptı. Açıklamayı yapan Osmangazi Şube Başkanı Erdinç Sazbiçer şunları söyledi: “Bugün burada, en temel anayasal hakkımız olan sendikal örgütlenme hakkımız için toplandık. Ve bugün burada yasaları hiçe sayan işveren anlayışına karşı, Sendikasını inatla, onurla, gururla savunan SEGE Koltuk emekçileriyle dayanışmak için buluştuk. O işveren, SEGE emekçisinin Türk Metal’e üye olmasını engelledi. Türk Metal’e üye olurlarsa işten atmakla tehdit etti. Hatta mevcut üyelerimizin iş akitlerini sırf Türk Metal’e üye oldukları için feshetti.
Sanıyor ki, bu baskılar sonuç verecek. Baskıyla, tehditle Türk Metal’i durdurabilecek. Yanılıyorlar. Hem de çok yanılıyorlar. Türk Metal de, Türk Metal üyesi de bu tehditlere pabuç bırakmaz. Ne yaparsanız yapın, son sözü biz söyleyeceğiz. Son sözü SEGE koltuk emekçisi söyleyecek. Zafer bizim olacak. Zafer direnen SEGE koltuk emekçisinin olacak. Sendikal örgütlenme anayasal bir haktır. Bir işçinin en temel hakkıdır. SEGE koltuk emekçileri de bu haklarını kullanarak kendi özgür iradeleri ile Türk Metal Sendikası’na üye oldu. Bizler işverenin türlü oyunlarıyla karşılaştık. İşveren Türk Metal’in yetki almasını önlemek için, SEGE koltuk emekçisinin örgütlenme hakkını engelleme yoluna gitti. Biz engel tanımayız. Çünkü bizim mücadelemiz, emek ve ekmek mücadelesidir. Çünkü biz işçiyiz, davamızda haklıyız. İşçiyiz haklıyız kazanacağız.” (ANKA)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.