Sinan Ateş cinayetinden tutuklanan MHP’li Ufuk Köktürk’ün, 2013’te bir öğrenciyi öldürmekten 20 yıl hapis ceza aldığı ve sadece 1 yıl cezaevinde kaldığı ortaya çıktı

0
409

Ülkü Ocakları eski Başkanı Sinan Ateş’in Ankara’da suikast sonucu öldürülmesinin ardından içinde MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Ufuk Köktürk’ün de bulunduğu 10 kişi tutuklanmıştı. Tutuklanan Köktürk’ün, 2013’te bir öğrencinin bıçaklanarak öldürülmesi olayından tutuklu yargılanırken tahliye edildiği, ardından 20 yıl hapis cezasına çarptırılmasına rağmen tekrar tutuklanmadığı ortaya çıktı. 

DW Türkçe’den Alican Uludağ’ın haberine göre; Sinan Ateş’in öldürülmesi için Doğukan Çep’e para gönderdiği iddia edilen Ufuk Köktürk, 2013 yılında Kahraman Kaya adlı 16 yaşındaki bir lise öğrencisini öldürmekten tutuklandı. Köktürk tutuklu yargılandığı davada, 20 Kasım 2014 tarihinde yapılan karar duruşmasından önce tahliye edildi. Tahliye kararına “sanığın tutuklu kaldığı süre”, “delillerin toplanması” ve “dosyanın temyiz aşamasında geçireceği olası süre” gerekçe gösterildi. Köktürk, bir ay sonra görülen karar duruşmasında ise “Haksız tahrik altında cinayet işlemek” suçundan 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak Ufuk Köktürk tutuklanmadı. Yargıtay, davadan “Aile Bakanlığı’nın haberdar edilmemesi” nedeniyle 2018 yılında kararı bozdu. Yerel mahkeme aynı kararı verse de karar onanmadığı için Köktürk cezaevine girmekten kurtuldu. 

Ufuk Köktürk’ün Doğukan Çep ile 2013 tarihinde cezaevinde yatarken tanıştığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.