Soylu konuştu: “Doğu ve Güneydoğu’ya getirdiğimiz barış ve huzuru Ortadoğu’ya da getireceğiz”

0
1031

Süleyman Soylu, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesine “barış ve huzur” getirdiklerini söyleyerek, Ortadoğu’ya da “barış ve huzurun” Türkiye tarafından getirileceğini dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat ve Çevik Kuvvet Abuzer Yıldırım Ek Hizmet Binası açılışına katıldı.

Açılışta konuşan Soylu, “Buradan bütün Dünyaya söz veriyorum özellikle Avrupa’ya, Amerika’ya. Dünya’da Ortadoğu’yu karıştırmak isteyenlere buradan söylüyoruz. Nasıl Güneydoğu’ya huzuru getirdiysek Allah’a sözümüz ve yeminimizdir. Oradaki mağdur insanlara sözümüz ve yeminimizdir. Oradaki Sünni’sine, Alevi’sine, Müslüman’ına, Hiristiyan’ına sözümüzdür. Ortadoğu’yu barış coğrafyası haline getirecek Türkiye’dir. Bunu Türkiye milleti ile birlikte, dimdik durarak, bir ve beraber olarak gerçekleştireceğiz. Birlik ve beraberliğimize sahip çıkarak bunu gerçekleştireceğiz. Bu gün Türkiye tesadüfi ve gelişi güzel yönetilen bir ülke değildir. Bir strateji dahilinde, politikalar ve eylem planları ile yönetilmektedir. Sadece genel ülke politikası değil, ulusal bazdaki adımlarımız da böyledir” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.